Obrazy za ponad 3 miliony zł na aukcjach sztuki w Sopocie

Trzy sierpniowe dni, trzy wyjątkowe wystawy przedaukcyjne, trzy szczególne aukcje oraz ponad 170 prac.

Tak można w skrócie podsumować imprezę Sztuka na fali zorganizowaną przez największy polski dom aukcyjny DESA Unicom w Sofitel Grand Sopot. Młoda sztuka, sztuka fantastyczna oraz aukcja dzieł twórców szkoły sopockiej i nowej szkoły gdańskiej. Wszystkie wystawy zobaczyć można było bezpłatnie od 1 do 7 sierpnia w Sofitel Grand Sopot. Aukcje odbyły się kolejno 5, 6 i 7 sierpnia.

Wśród ponad 170 prac, jakie zobaczyć mogliśmy na trzech tematycznych wystawach, pojawiły się takie wybitne nazwiska, jak: Zdzisław Beksiński, Teresa Pągowska, Jan Cybis, Franciszek Starowieyski czy Jerzy Duda-Gracz. Organizatorem wydarzenia był DESA Unicum – największy polski dom aukcyjny, w którym co chwila na aukcjach padają kolejne rekordy. Ten lider na polskim rynku sztuki jest jednocześnie 13. domem aukcyjnym na świecie, 8. – w Europie i 1. – w CEE.

Aukcje odbyły się 5, 6 i 7 sierpnia na żywo w Sofitel Grand Sopot oraz online za pośrednictwem aplikacji mobilnej DESA Unicum dostępnej w Appstore i Play Store. Licytować można było także po rejestracji na stronie internetowej, a transmisje wszystkich aukcji zamieszczono na Facebooku Desa Unicum. Każdej wystawie i aukcji towarzyszył również katalog prac dostępny online. Do kwoty wylicytowanej doliczana była opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 20 procent.
ad/ Maroko wczasy

Młoda Sztuka za ponad 300 tys.

Aukcja Młodej Sztuki odbyła się 5 sierpnia. Cena wywoławcza każdej z 71 wystawianych prac wynosiła tysiąc złotych. Była to zatem okazja do zakupu dzieł sztuki w dobrej cenie. Katalog prac dostępny jest na stronie. Łączny obrót aukcji Młodej Sztuki wyniósł ponad 300 tys. zł. Wylicytowane zostały wszystkie 71 prac najciekawszych młodych artystów. W ofercie znalazły się prace m.in. Kat Garstki, Adama Wątora, Małgorzaty Pabis czy Adelajdy Kot. Za rekordowe 24 tys. złotych został sprzedany obraz Aleksandry Kowalczyk “Bez tytułu” i jest to dotychczas najdrożej sprzedana praca artystki.

Sztuka fantastyczna i surrealistyczna za 1,5 mln

Aukcja “Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny” odbyła się dzień później, 6 sierpnia, a wcześniej oglądać można było wystawę przedaukcyjną dotyczącą sztuki fantastycznej i surrealistycznej. Katalog prac można zobaczyć na stronie. Zorganizowano również oprowadzanie kuratorskie, które poprowadziła historyczka sztuki, koordynatorka aukcji Sztuki Fantastycznej – Samanta Belling. Podczas oprowadzania została przedstawiona twórczość m.in. Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Jacka Yerki, Tomasz Sętowskego i Anny Güntner.

Prawdziwym hitem tej ekspozycji była praca Zdzisława Beksińskiego “Bez tytułu” z 1992 roku. Zgodnie z przewidywaniami sprzedała się ona za najwyższą cenę podczas tej aukcji – wylicytowano ją za 320 tys. złotych. Praca Anny Güntner “First dance” osiągnęła sumę 75 tys., a obraz Rafała Olbińskiego “Tak blisko satysfakcji” (olej na płótnie) wylicytowano za 70 tys. zł.

Jedną z najbardziej interesujących pozycji na aukcji było też dzieło “U źródła” Alicji Rekowskiej, które powstawało przez kilka miesięcy specjalnie na tę wystawę. Sprzedano ją za 30 tys. Prace specjalnie na tę wystawę przygotowali także: Lucyna Góralczyk, Piotr Horodyński, Marcina Kołpanowicz, Graszka Paulska. Suma sprzedaży z całej tej aukcji wyniosła ponad 1,5 mln. Sprzedano 47 dzieł z proponowanych 52 pozycji.
źródło:
https://kultura.trojmiasto.pl

TAGI
Aukcje Młodej Sztuki, Aukcja Młodej Sztuki ,Sprzedaż obrazów online, Obrazy na sprzedaż online, Obrazy sprzedaż, Obrazy sprzedaż online, Sprzedaż obrazów, Młoda Sztuka, Młoda Sztuka malarstwo, Młoda Sztuka obrazy, Młoda Sztuka polska, Młoda Sztuka online, Młoda Sztuka aukcje, Młoda Sztuka sprzedaż, Młoda Sztuka współczesna, Sztuka Młoda, Sztuka Młoda Aukcja, Sztuka Młoda Aukcje, Młoda Sztuka online, Sztuka Młoda obrazy

Obrazy za ponad 3 miliony zł na aukcjach sztuki w Sopocie
Przewiń na górę