Lista najlepszych czasopism i publikacji o sztuce – top 10

aukcje-sztuki

Chociaż istnieje mnóstwo magazynów i publikacji artystycznych, oto 10 najlepszych magazynów i publikacji artystycznych, które są uwielbiane przez entuzjastów sztuki na całym świecie…

1. ARTnews

Wiadomości o sztuce: magazyn i publikacja o sztuce

Na pierwszym miejscu na naszej liście jest ARTnews. Założony w 1902 roku ARTnews jest najstarszym i najszerzej rozpowszechnianym magazynem o sztuce na świecie. Wśród 180 000 czytelników w 124 krajach znajdują się kolekcjonerzy, dealerzy, historycy, artyści, właściciele muzeów, kuratorzy, eksperci i entuzjaści.

Wydawany cztery razy w roku drukiem, przedstawia wszystko, co dotyczy sztuki, osób, tematów, wzorów i wydarzeń mających wpływ na międzynarodową społeczność artystyczną.

Tysiące współpracowników magazynu to Alfred Barr, Bernard Berenson, Kenneth Clark, Robert Coles, Arthur Danto, Carlos Fuentes, Pete Hamill, Aldous Huxley, Steve Martin, Louise Nevelson, Bob Nickas, Francine Prose, Harold Rosenberg, David Salle, Jean- Paul Sartre i William Carlos Williams.

2. Juxtapoz

Juxtapoz: Magazyn i publikacja o sztuce

Juxtapoz Art & Culture Magazine to magazyn założony w 1994 roku przez grupę artystów i kolekcjonerów sztuki, w tym Roberta Williamsa, Fausto Vitello, CR Stecyka III, Grega Escalante i Erica Swensona, którzy pomogli zdefiniować i celebrować podziemną sztukę współczesną.

Juxtapoz podjął się zadania połączenia współczesnych gatunków, takich jak sztuka psychodeliczna i hot rod, graffiti, sztuka uliczna i ilustracja, z większymi, bardziej tradycyjnie znanymi gatunkami sztuki, takimi jak pop, asamblaż, malarstwo starych mistrzów i sztuka konceptualna.

Z siedzibą w San Francisco, Juxtapoz został zbudowany na wierze w zalety popkultury południowej Kalifornii i wolności od norm „ustabilizowanego” nowojorskiego świata sztuki.

Od 2009 r. Juxtapoz miał największy nakład ze wszystkich magazynów o sztuce w Stanach Zjednoczonych, więcej niż dotychczasowi poprzednicy, tacy jak Art News, Art in America i ArtForum. Oprócz subskrypcji drukowanych, które zapewniają alternatywne obrazy okładek do wydania dla kiosku, Juxtapoz jest teraz dostępny jako subskrypcja multimedialna online.

3. Sztuka w Ameryce

Sztuka w Ameryce: magazyn i publikacja o sztuce

Dalej! Od 1913 roku Art in America publikuje pionierskie krytyczne spostrzeżenia na temat współczesnej sztuki i kultury. W każdym miesięcznym wydaniu znajdują się recenzje wystaw, wywiady z czołowymi artystami oraz pogłębione eseje krytyków, kuratorów i naukowców z czołówki w swojej dziedzinie.

Najnowsze zagadnienia tematyczne dotyczą różnych tematów, od nowych technologii w muzeach po współczesną sztukę tubylczą. Sztuka w Ameryce zyskała reputację dzięki wspieraniu świadomego badania najważniejszych trendów artystycznych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Pomiędzy flagową edycją drukowaną a rosnącą obecnością cyfrową, Art in America jest kochany zarówno przez wybitnych znawców świata sztuki, jak i przez opinię publiczną.

4. Gazeta o sztuce

Gazeta o sztuce: Magazyn i publikacja o sztuce

Wydana w 1990 roku gazeta o sztuce jest comiesięcznym drukowanym publikacją z regularnymi aktualizacjami online. Obejmuje wiadomości o sztukach wizualnych, na które ma wpływ polityka międzynarodowa i ekonomia, trendy w prawie, podatkach, rynku sztuki, środowisku i oficjalnej polityce kulturalnej.

Gazeta Artystyczna została założona przez Umberto Allemandi i Annę Somers Cocks w oparciu o oryginalny pomysł Il Giornale dell’Arte. Art Newspaper International Edition ma biura w Londynie i Nowym Jorku.

5. Forum sztuki

Artforum: magazyn i publikacja o sztuce

Kolejny na naszej liście Artforum to międzynarodowy miesięcznik specjalizujący się w sztuce współczesnej. Artforum, jeden z najważniejszych głosów w swoim regionie, ukazuje się co miesiąc od września do maja wraz z corocznym letnim wydaniem.

Magazyn wyróżnia się spośród innych magazynów charakterystycznym kwadratowym formatem 101⁄2 x 101⁄2 cala, z każdą okładką poświęconą głównie pracy artysty. Magazyn publikuje obszerne artykuły i recenzje sztuki współczesnej, a także recenzje książek, felietony o filmie i kulturze popularnej, eseje osobiste, dzieła sztuki i eseje na zamówienie oraz różne całostronicowe reklamy z wpływowych galerii na całym świecie.

6. Estetyka

Aesthetica: magazyn i publikacja o sztuce

Aesthetica została stworzona przez Cherie Federico i Dale Donley jako studenci York St John University w 2002 roku. Jest to międzynarodowy magazyn poświęcony sztuce i kulturze.

Wydawany co dwa miesiące, obejmuje sztukę współczesną z całego świata, w tym sztuki wizualne, ilustracje, architekturę, modę i design. Posiada ponad 455 000 czytelników z dystrybucją krajową i międzynarodową.

W całej marce Aesthetica produkuje również różnorodne nagrody, wystawy i działania, które koncentrują się na tworzeniu talentów w dziedzinie mody, fotografii, literatury i filmu. Nagrody doceniają osiągnięcia zarówno nowych, jak i dotychczasowych praktyków. Należą do nich Kwalifikujący się do BAFTA Konkurs Filmów Krótkometrażowych Aesthetica, Nagroda Artystyczna oraz Nagroda Kreatywnego Pisania.

7. Recenzja sztuki

Recenzja sztuki: magazyn i publikacja o sztuce

Założony w 1949 roku ArtReview jest jedną z wiodących na świecie międzynarodowych publikacji poświęconych sztuce współczesnej, której celem jest poszerzenie grona odbiorców i wpływ sztuki współczesnej oraz śledzenie jej powiązań z kulturą w ogóle.

Skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i do szerokiej publiczności, ArtReview Asia (uruchomiony w 2013 r.) to magazyn i jego rodzeństwo, oferujące połączenie krytyki, recenzji, opinii i komentarzy wraz z zamówionymi projektami artystycznymi, przewodnikami i specjalnymi dodatkami.

ArtReview publikuje dziewięć numerów rocznie, skupiając się na dwóch konkretnych obszarach: Power 100 w grudniowym numerze i Future Greats na początku roku. Rozprzestrzenia się w Europie, obu Amerykach i regionie Azji i Pacyfiku. ArtReview Asia publikuje cztery numery rocznie i jest dystrybuowany w całym kraju oraz w wybranych lokalizacjach poza granicami.

Witryna ArtReview.com zawiera wiadomości o sztuce i kulturze, krytyków, perspektywy, obrazy, podcasty i artykuły z najnowszych wydań ArtReview i ArtReview Asia, współpracę artystów, fragmenty z 70-letnich archiwów czasopism oraz materiały multimedialne z całego Internetu . ArtReview komunikuje się z ponad milionem osób każdego miesiąca za pośrednictwem codziennych biuletynów i mediów społecznościowych.

8. Apollo

Apollo: magazyn i publikacja o sztuce

Założony w 1925 roku i publikowany co miesiąc, Apollo jest jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych magazynów poświęconych sztukom wizualnym na świecie.

Obejmuje wszystko, od starożytności po współczesność, a także oferuje dogłębną dyskusję na temat najnowszych wiadomości i debat dotyczących sztuki; ekskluzywne wywiady z największymi kolekcjonerami i artystami na świecie; ekspercką wiedzę rynkową, miarodajne porady dotyczące wyboru oraz przeglądów i zapowiedzi wystaw na całym świecie.

9. Pierwszy amerykański magazyn o sztuce

Pierwszy amerykański magazyn o sztuce: magazyn i publikacja o sztuce

Pierwszy American Art Magazine został założony w 2013 roku, „aby zapewnić wspólną platformę dla rdzennych i nie-rodzimych naukowców, profesjonalistów w dziedzinie sztuki, artystów, kolekcjonerów i innych zainteresowanych czytelników, aby poważnie badać i celebrować rdzenną sztukę amerykańską — od dzieł sztuki przodków po dzieła XXI wieku. ”

Czasopismo zawiera sylwetki żyjących rodzimych artystów, pomniki, ogłoszenia drobne oraz recenzje pokazów artystycznych, książek o sztuce i wideo/filmów.

10. Wyobraź sobieF

Imaginefx: Magazyn i publikacja o sztuce

ImagineFX to publikacja o sztuce cyfrowej zawierająca seminaria i wywiady z twórcami science fiction, fantasy, mangi, anime, gier i komiksów.

Głównym celem ImagineFX są warsztaty prezentowane w drugiej połowie magazynu, który ukazuje się co miesiąc. Do magazynu wnieśli swój wkład artyści tacy jak Ryan Church, Jonny Duddle, Martin Bland i Henning Ludvigsen.

Magazyn jest dostarczany z płytą DVD, ale od tego czasu został przeniesiony do cyfrowych plików do pobrania, które zawierają pliki warsztatowe i filmy związane z samouczkami czasopism, próbki oprogramowania, bezpłatne czcionki, tekstury, zdjęcia i pędzle Photoshopa. Zawiera również małe segmenty sztuki tradycyjnej i 3D.

Co miesiąc magazyn zawiera wywiad z artystami takimi jak Alan Lee, Larry Elmore, Frank Frazetta i Jim Burns.

przeczytaj cały artykuł na: affde.com

TAGI
Aukcje Młodej Sztuki, Aukcja Młodej Sztuki ,Sprzedaż obrazów online, Obrazy na sprzedaż online, Obrazy sprzedaż, Obrazy sprzedaż online, Sprzedaż obrazów, Młoda Sztuka, Młoda Sztuka malarstwo, Młoda Sztuka obrazy, Młoda Sztuka polska, Młoda Sztuka online, Młoda Sztuka aukcje, Młoda Sztuka sprzedaż, Młoda Sztuka współczesna, Sztuka Młoda, Sztuka Młoda Aukcja, Sztuka Młoda Aukcje, Młoda Sztuka online, Sztuka Młoda obrazy

Lista najlepszych czasopism i publikacji o sztuce – top 10

2 komentarze do “Lista najlepszych czasopism i publikacji o sztuce – top 10

Możliwość komentowania została wyłączona.

Przewiń na górę